Logo
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde; öğrencilerin genel bilgi ve görgülerini artırmak, onları mezuniyet sonrası hayata hazırlamak amacıyla üniversite yönetimi, öğrenci konseyi ve öğrenci toplulukları işbirliğiyle, panel, konferans, seminer ve sergiler, kariyer günleri, şiir ve müzik dinletileri, konserler, geziler, kitap kampanyaları, kan bağışı ve fidan dikimi kampanyaları başta olmak üzere yıl boyunca sayısız etkinlik düzenlenmektedir. 

Yunus Emre Yerleşkesinde bulunan spor kompleksi sağlıklı yaşam ve spor başlığıyla üniversite öğrencisi ve personeline hafta içi ve hafta sonları kullanımlarına açık bulunmaktadır. 

Spor Kompleksinde standartlara uygun 1500 kişilik kapalı spor salonu, tenis kortu, basketbol, hentbol, voleybol ve futbol sahaları, koşu ve yürüyüş parkuru, dağcılık federasyonu onaylı tırmanma duvarı, fitness salonu bulunmaktadır. Ayrıca 2014 yılı haziran ayında faaliyete geçecek yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı devam etmektedir. 

Öğrenci topluluklarının yaptığı sosyal, kültürel, sportif etkinlikler üniversitemiz tarafından desteklenmektedir. Öğrencilerimizden gelen istekler doğrultusunda değişik alanlarda yeni öğrenci topluluklarının kurulması teşvik edilmektedir. 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak çalışmalarına devam etmekte olan toplam 17 topluluk vardır. 

Geleneksel olarak her yıl Mayıs ayında düzenlenen bahar şenlikleri kapsamlı ve görkemli etkinliklerle festival havasında gerçekleştirilmektedir.