Logo
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Üniversitemizde öğrencilere verilen yemek hizmetlerinin özelleştirilerek, ucuz, dengeli ve öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri ön planda tutulmaktadır. Üniversitemiz çarşı alanı içinde bulunan yeni yemekhanemiz 08.10.2012 tarihi itibariyle hizmete açılmıştır. Yemekhanemizde zemin katta 460 oturum üst katta 320 oturum olmak üzere toplam 780 oturum kapasitesi mevcuttur.

Yemekhaneye girişler turnikelerden öğrenci ve personel kartları okutularak yapılmaktadır. Yemekhanemizde self servis şeklinde tepsilerde porselen tabaklarla öğrenci ve personelimize yemek hizmeti verilmektedir. Sunulan tüm yiyecek ve içeceklerinde sağlık koşullarına titizlikle uyulmakta ve denetlenmektedir. Yemek çeşitleri uzmanlar tarafından belirlenmekte olup, yemek listeleri kalori ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlenmektedir. 

Bunun yanında bütün fakülte / yüksekokul / meslek yüksekokullarımızda öğrencilerimizin aperatif olarak beslenme ihtiyaçlarını giderebilmeleri için yiyecek ve içecek maddelerinin satışı yapılan kantin – kafeterya bulunmaktadır. Ermenek Meslek Yüksekokulu'nda da bir yemekhanemiz mevcuttur.