Logo
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 

Tipi : Karma

Türü : Genel

Telefon : 0 338 228 0316

Adres : Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi , Yunus Emre Yerleşkesi /KARAMAN

Şehrimizdeki Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtları barınma gereksiniminin büyük kısmını karşılamaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurtlarının 1028 kız, 664 erkek öğrenci olmak üzere toplam 1692 yatak kapasitesi bulunmaktadır.

Yurt odaları 4'er ve 6'şar kişiliktir. Otel stan­dardında, 4 kişilik olup, ahşap mobilyalı, karyola sisteminde döşenmiştir. Yurtta banyo, tuvalet, TV ve buzdolabı bulunmaktadır. 

Ayrıca engelli öğrencilerin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri ortamlar sağlanmıştır. Kredi ve Yurtlar Kurumunda sabah kahvaltısı yardımı yapılmaktadır.Yurda ait tüm bloklarda çalışma salonu bulunmaktadır. Sosyal tesisler bloğunda ise kafeterya, 300 kişilik amfi tipinde konferans salonu, lokanta yer almaktadır. 

Bunun yanı sıra Ermenek MYO öğrencileri, üniversite tarafından yaptırılarak Kredi Yurtlar Kurumunca işletilen 6400 m2 lik kapalı alana sahip; 150 kız ve 150 erkek öğrenci kapasiteli yeni yurt binasında konaklamaktadırlar. 

Karaman ilindeki pek çok özel yurt da öğrencilerin barınma gereksinimini karşılamaktadır. Ayrıca ilçelerde de özel yurtlar bulunmaktadır.