Logo
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, öğrencilerimizin üniversiteye kayıt aşamalarından başlayıp mezuniyetlerine kadar bütün akademik ve idari işlemlerinin takip edildiği bir birimdir.  Birimimiz öğrencilerimizin akademik hayatları boyunca kendilerine eğitim-öğretim ile ilgili danışmanlık hizmeti vererek eğitim öğretim hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaktadır.

ÖSYM tarafından üniversitemize yerleştirilen öğrencilerimizin kayıtları birkaç dakikalık bir zaman zarfında gerçekleşmektedir. Öğrencilerimize kayıt esnasında verilen kullanıcı adı ve şifre ile birlikte Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaparak tüm akademik faaliyetlerini buradan takip edebilir, okul dışında hatta şehir dışında iken de belge talebinde bulunabilirler. Bu tür taleplere anında cevap verilerek istenilen belgeler elektronik imzalı halde kendilerine ulaştırılmaktadır. Öğrencilerimizin ders kayıtları, danışman öğretim elemanları gözetiminde elektronik ortamda yapılmaktadır. Bütün hizmetlerimizi elektronik ortamda vermek için çaba harcamaktayız.

Öğrencilerimize Erasmus, Farabi, Mevlana değişim programları kapsamında yurt içinde ve yurtdışında eğitim görme fırsatı da veren üniversitemiz öğrencilerimizin akademik anlamda en iyi şekilde donatılarak mezun etmeyi amaçlamaktadır. Üniversitemizde her mezun olan öğrencimize herhangi bir başvuruya gerek kalmadan diplomalarının yanında uluslararası geçerliliği olan Diploma Supplement (Diploma Eki) belgesini de hazırlanarak kendilerine teslim edilmektedir. Eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımıza ise istedikleri takdirde diploma ve diğer belgeleri adreslerine gönderilmektedir.

Mezun öğrencilerimiz için tasarlanan Mezun Bilgi Sisteminde; Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin bir ferdi olarak mezun olan öğrencilerimiz ile ilişkilerimizi koparmadan mezuniyet sonrasında da öğrencilerimize hizmet vermeye devam edilmektedir. Oluşturulan Mezun Bilgi Sistemi sayesinde hem öğrencilerimiz iş bulma fırsatı yakalarken işverenler de Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesinden bir mezunumuzla çalışma fırsatı yakalamaktadır.